Online lem Merkezi

Kurumsal » Ekibimiz

 

Dr. Filiz UYAR BAL

Tıbbi Genetik Uzmanı MD.

1965 yılında Çivril de doğdu. Lise eğitimini Ankara Bahçelievler Deneme Lisesin’de tamamladı. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Tekirdağ Ana Çocuk Sağlığı Merkezinde mecburi hizmetini gerçekleştirdi. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Bilim Dalından Tıbbi Genetik Uzmanlığı eğitimini tamamladı. 1997 yılına kadar aynı bölümde Öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1997-2004 İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genetik Labratuvarını kurarak Tıbbi Genetik Uzmanı olarak çalıştı. 1997 yılında kurduğu GENTAN Genetik Tanı Merkezinde 2004 yılından bu yana tam zamanlı sorumlu hekim olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

   

 

 

Dr. Ayşe BALCI GÖKÇEN

Tıbbi Biyoloji ve Genetik PhD.

1968 yılında doğdu. ODTÜ Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden 1991 yılında mezun oldu. 1993 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak işe başladı. 1995 yılında ‘’Kolorektal ve meme kanserli hastaların lenfositlerinde afidikolin ile indüklenen yaygın fragil bölgelerin belirlenmesi’’ konulu yüksek lisans tezini tamamladı. Aynı bölümde doktora eğitimine başladı. 1 Mart–31 Ağustos tarihleri arasında Finlandiya’da bulunan CIMO (Centrefor International Mobility) tarafından burs aldı. Oulu Üniversitesi Hastanesi Klinik Genetik Bölümünde misafir araştırmacı olarak ‘’Ailesel meme ve meme-over kanserli Türk hastalarda BRCA1 ve BRCA2 genlerindeki mutasyonların, konformasyona duyarlı jel elektroforezi (CSGE), protein truncation test (PTT) ve DNA dizi analizi ile belirlenmesi’’ konulu doktora tez çalışmasını yaptı. 1999 yılında doktora eğitimini tamamladıktan sonra GENTAN Genetik Tanı Merkezine ortak oldu ve genetik doktoru olarak çalışmaya başladı. Evli ve bir kız çocuk annesi. 

     
 

 Tuğba TOPAL ÇOKIŞLAK

 Biyolog

1975 yılında İzmir de doğdu. Lise eğitimini 1992 yılında Selma Yiğitalp Lisesinde tamamladı. 1997 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. 2001 yılından bu yana Gentan Genetik Tanı Merkezinde Labratuvar Sorumlusu olarak çalışmaktadır.


 

     
 

 Bahar TALAY

 Biyolog

1984 yılında İzmir’de doğdu. Lise eğitimini 2002 yılında İzmir Anadolu Lisesinde tamamladı. 2007 yılında Celal Bayar Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Laborant ve Vetriner sağlık bölümünden mezun oldu. 2008 yılından bu yana Gentan Genetik Tanı Merkezinde Biyolog olarak çalışmaktadır.

     
 

 Emine Gürçam

 Biyolog

1986 yılında Diyarbakır da doğdu. 2008 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. 2008 yılından bu yana Gentan Genetik Tanı Merkezinde Biyolog olarak çalışmaktadır.


 

     
 

 Meral SEVER

 Sekreter

1965 yılında İzmir’de doğdu. Bornova Kız Meslek Lisesin’den mezun oldu. 1998 yılından bu yana GENTAN Genetik Tanı Merkezinde sekreter olarak çalışmaktadır.

     
 

 Sevilay GÜLDURDAK

 Sekreter

1980 yılında İzmir’de doğdu. 1997 yılında İzmir Cumhuriyet Lisesi’nden mezun oldu.Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezun oldu. 1998-2007 yılları arasında Muhasebe departmanında  çalıştı. 2009 yılından bu yana GENTAN Genetik Tanı Merkezinde muhasebe departmanında çalışmaktadır.

Genetik Danışma
Prenatal Tanı
Postnatal Tanı
Moleküler Genetik
Moleküler Sitogenetik (FISH)
Kanser Genetiği