Scroll Top
Prof. Dr. Füsun Düzcan

İzmir 1961 doğumlu olup lise öğrenimini Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olmuş ve zorunlu hizmetini Sivas Numune Hastanesi Acil Polikliniği’nde yapmıştır. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1990-1994 yılları arasında Tıbbi Genetik Doktora eğitimi almıştır. Bu süreçte burslu olarak Tel Aviv Üniveritesi’nde in vitro fertilizasyon laboratuvarı eğitimi görmüştür. 1996 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak göreve başladığı Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, PAÜ Tıbbi Genetik Anabilim Dalı kuruculuğunu yapmıştır. Aynı üniversitede 2005 yılında Tıbbi Genetik doçenti, 2011 yılında profesörlük kadrosuna atanmıştır. Bu süreçte alanında yüksek lisans, doktora, tıp fakültesi ve tıbbi genetik asistan eğitimi vermiştir. Çeşitli ulusal ve uluslararası araştırma ve akademik çalışmalarda bulunmuştur. Ulusal ve uluslararası endekslerde taranan dergilerde çeşitli makaleleri, atıfları ve kongre sunumları yanı sıra uluslararası bir kitap bölümü yazarlığı ve ulusal 3 kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır.
2016 yılında emekli olduktan sonra İzmir’de Özel Tınaztepe Hastanesi Genetik Tanı Merkezi’nde merkez sorumlusu olarak göreve başlamıştır. İzmir Tınaztepe Üniversitesi kurucu öğretim üyeliği ve Rektör yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2022 yılında kurumdan ayrılmıştır.
2023 yılında GENTAN Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi’nde Sitogenetik Bölümü sorumlusu olarak başladığı çalışmalarına halen devam etmektedir.